Ograniczony dostęp

Znany dobrze wszystkim produkt: e-papieros, budzi wiele kontrowersji. Nie ma 100% pewności , że jest od zupełnie nieszkodliwy dla organizmu , jednak nie ma również potwierdzania , że może szkodzić. Mimo to  wiele państw zdecydowało się na różne kroki przeciwko bądź z otwartym przyjęciem w kierunku tego ciekawego , burzliwego urządzenia.

Tak lub nie

Papieros elektroniczny jest przyjmowany różnie- zależnie od kraju i jego zasad. Wielka Brytania, Stany Zjednoczone czy Australia uznały e-papieros jako produkt medyczny możliwy do nabycia w dowolny dla nas sposób. Kraje Skandynawskie czy też Holandia dopuszczają produkt do sprzedaży ,jednak e-liquid możliwy do zakupienia jest jedynie w aptece z receptą. W Polsce na razie nie ma żadnych reguł, jest podobnie jak w USA. Jednak w ciągu dwóch lat ta sytuacja się zmieni. Unia Europejska wydała bowiem dekret zakazujący dowolnej sprzedaży urządzeń e-papieros- możliwe będzie to jedynie za pomocą recepty wystawionej przez specjalistę, a kupno odbywać się będzie przez aptekę. Poważne zmiany nadchodzą.

Nieszkodliwe urządzenie

Żadna ze stron mówiących przeciw bąliquid,dź popierających urządzenie e-papieros nie ma niepodważalnych dowodów na swoje argumenty. Badania wciąż nie są dokładne. Dlatego decyzja o zakupie urządzenia jest naszą własną decyzją i określeniem stanowiska wobec niego. Papieros elektroniczny jest na rynku dostępny już od kilku lat i nie zgłoszono do tej pory żadnej osoby z problemami wywołanymi korzystaniem z urządzenia. Nikomu nie zaszkodził, jednak są to wczesne lata, nie można uznać tego za całkowite zapewnienie jego bezinwazyjności. Decydując się na kupno produktu należy pamiętać, by nabyć je z wiarygodnych źródeł, sklepów stacjonarnych, z certyfikatami. Wtedy mamy dużą gwarancję bezpieczeństwa.

Naprzeciw zakazom

Dlaczego Unia Europejska postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i wydać tak agresywny dla producentów urządzeń e-papieros dekret? Sprawa oburza wiele osób, w końcu każde państwo i obywatele są inni. Wiele osób wolało, by przeprowadzić referendum, w końcu wniosek dotyczy bezpośrednio nas i możliwości naszych wyborów, które w tym momencie zostały bardzo naruszone. Jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość za parę lat, gdy UE postanowi wprowadzić nowe zmiany? Pewne jest jedynie to, że nasz kraj się nie przeciwstawi. Miejmy tylko nadzieję, że sprawa dotycząca urządzeń e-papieros nie będzie bardzo męcząca i lekarze nie sprawią wielu problemów podczas wypisywania recept. Jak będzie dowiemy się niedługo.

Może Ci się również spodoba