Funkcje współczesnej lodówki

W dzisiejszych czasach nie sposób obyć się bez lodówki. Dzięki niej możemy bezpiecznie przechowywać produkty spożywcze tak, by te się nie psuły. Część urządzeń jest wyposażona od razu w zamrażarkę, która pozwoli trzymać pożywnie jeszcze dłużej w stanie gotowym do spożycia. Nie musimy mówić o tym, jak ważnym jest, by posiadać sprawną lodówkę, gdyż jest to oczywiste.

Cechy dobrej lodówki:

 1. Cicha praca – ważnym jest, by sprzęt pracował możliwie jak najciszej i uaktywniał się jak najrzadziej; dzięki temu nie będzie nam przeszkadzać.
 2. System multiflow – zapewnia, że chłodzenie jest równomierne w całym wnętrzu lodówki.
 3. Powłoka antybakteryjna – chroni przed bakteriami i mikroorganizmami, które mógłby chcieć dostać się do naszej żywności.
 4. Tryb super freeze – daje możliwość włączenia szybkomrożącego trybu.
 5. Szybkie schładzanie – dotyczy on głównej komory lodówki; jest przydatne, gdy chcemy szybko schłodzić jakiś produkt.
 6. Komora niskich temperatur – to wydzielona komora wewnątrz lodówki, która zapewnia, że temperatura wewnątrz jej wynosi około 0 stopni Celsjusza.
 7. No Frost – sprawia, że w głównej komorze nie tworzy się szron.
 8. Ilość termostatów – jeśli występuje więcej niż jeden, dają one możliwość regulowania temperatury chłodziarki i zamrażarki.
 9. Pobór prądu – warto wybierać taką z odpowiedniej klasy energetycznej, gdyż pozwoli ona zaoszczędzić na rachunkach za prąd.
 10. Usytuowanie zamrażarki – polecamy kupić taką, która znajduje się na dole; dzięki temu nie trzeba będzie stawać na palcach, by sięgnąć po produkty.
 11. Materiał, z którego jest wykonana – najlepszym jest stal nierdzewna, jednak warto zwrócić uwagę na to, czy lodówka jest z niej wykonana w całości, czy jedynie ma zbudowane z niej drzwi.
 12. Bogate wnętrze – zaliczyć do niego możemy między innymi to w jaki sposób zostały rozmieszczone półki, stojaki na napoje, czy jajka.

 

 

Lodówka nie musi oczywiście zawierać wszystkich tych funkcji. Ważnym jest, by wybrać taką, która sprosta naszym oczekiwaniom. Ma być dostosowana do naszych potrzeb i preferencji. Dzięki temu będziemy cieszyć się możliwościami jakie nam oferuje.

Istnieje wielu producentów tego popularnego sprzętu. My polecamy, by wybierać urządzenia, które zostały wypuszczone na rynek pod logiem znanej marki. Jest to gwarancją, że dany sprzęt będzie niezawodny i bezawaryjny, wysoki jakościowo.

Może Ci się również spodoba