Ponadczasowe modele torebek

Torebka to obowiązkowy element garderoby każdej eleganckiej pani. Jest kilka modeli, które zapisały się w pamięci ludzi swoim designem czy historią. Są to uniwersalne i nieśmiertelne pozycje. Przekonaj się o jakich rzeczach marzy praktycznie każda kobieta.

 

Koszt luksusu

W obecnym świecie praktycznie wszystko jest na sprzedaż. Mając odpowiednią ilość gotówki można pozwolić sobie na każdą rzecz czy ubranie. To właśnie do tego typu klientów kierowane są luksusowe torebki. Są one dostępne jedynie w drogich butikach i nie ma możliwości zamówienia ich przez Internet. Torebka tego typu jest doskonałą inwestycją na przyszłość. Wiele modeli cieszy się niemalejącą popularnością od kilkudziesięciu lat. Nie wychodzą one z mody, a ich ceny z każdym rokiem stale rosną. Bardzo często, by dokonać zakupu takiej rzeczy trzeba zapisywać się w długiej kolejce oczekujących. Wybór takiej torby świadczy o wysokim statusie społecznym oraz materialnym.

 

Nieśmiertelne modele

Lista modeli, które zapisały się w historii mody jest bardzo długo. Nie ma jednak kobiety nie znającej torby Kelly Bag. To francuski wyrób, przygotowany przez dom mody Hermes. Torebka została zaprojektowana przez Roberta Dumasa na początku XX wieku. Stałą się popularna dzięki obecności w amerykańskich filmach z połowy ubiegłego wieku. Torebki tego typu często gościły na salonach i pierwszych stronach ilustrowanych magazynów.  Kelly charakteryzuje się kształtem przypominającym trapez oraz bardzo krótkimi uchwytami. Kolejną torebka warto odnotowania jest Knot Bag. To przykład uniwersalnej elegancji i małych niepozornych kształtów. Modne torebki w naszych czasach często nawiązywały do jej wyglądu. Torba pochodzi z Włoch i zaprojektował ją dom mody Bottega Veneta. Jej charakterystycznym elementem są ręcznie splatane płaty skóry. Kolejną pozycją jest szalenie popularna Speedy Bag przygotowana przez Louis Vuitton. Jest to jeden z najczęściej podrabianych modeli torebek.david jones torebki,

 

Pewna inwestycja

Wszystkie opisane torebki są poza zasięgiem zwykłych szarych ludzi. Astronomiczne ceny tych modeli przyczyniają się do obecnej dużej liczby podróbek na rynku. Niestety wiele z nich znajduje kupców, dla których liczy się jedynie logo znanego projektanta. Walka z podróbkami jest bardzo ciężka i nic nie wskazuje na to, by udało się zwalczyć ten proceder. Zwyczajnym ludziom pozostaje możliwość polowania na okazje i zdobycie używanych torebek. Wiele z nich można znaleźć na serwisach aukcyjnych i w internetowych ogłoszeniach. Niestety zakup torebki przez Internet wiąże ze sobą wiele niedogodności. Może lepiej zostać przy marzeniach?

Może Ci się również spodoba