Popularne piosenki dla dzieci z repertuaru Fasolek i Smerfnych Hitów

Dzieci chętnie uczą się piosenek. Nie oczekujemy, że równie ochoczo podejdą do repertuaru Michała Bajora czy Edith Piaf, jak do rytmicznych utworów o wpadającej w ucho melodii i prostym do zapamiętania tekście. Warto rozwijać w dziecku miłość do muzyki już od najmłodszych lat. Kto wie? Może w przyszłości zostanie sławnym piosenkarzem czy wirtuozem skrzypiec. W tym artykule skupimy się na kilku piosenkach, na których wychowały się całe pokolenia dzieci.

  • Fasolki – „Szczotka, pasta, kubek ciepła woda”.

Piosenka o wielkiej przygodzie jaką jest mycie zębów. Zachęca do tego, by regularnie dbać o jamę ustną. Dzieci chętnie myją przy niej zęby i to niezależnie od tego, czy słyszą ją z głośników, czy z ust rozśpiewanej mamy. Najważniejsze, że wyrabia w maluchach nawyk mycia zębów, co zdecydowanie przyda im się w późniejszym życiu.

  • Fasolki – „Mydło lubi zabawę”.

Kolejna piosenka o tym jaka ważna jest higiena osobista. Tytułowe mydło nada się idealnie do usuwania brudu z całego ciała, co sprawia, że znów stajemy się czyści i pachnący. Kto nie chce czuć się świeżo, niech będzie brudasem. Dla wszystkich innych są zabawy w wannie. Mydło, piana i bąbelki w wodzie sprawiają, że nasza pociecha może nie chcieć wychodzić z kąpieli.

  • Fasolki – „Moja fantazja”.

Uroczy kawałek o tym, jak ważna jest wyobraźnia. Dzięki niej możemy bowiem tworzyć wyimaginowane światy, przyjaciół i każdą rzecz, którą akurat uznamy za ważną. Pozwala „bawić się na całego”. Wystarczy znaleźć w sobie takie niezwykłe szkiełko, które pozwoli patrzeć inaczej na świat. Dosypując ziarnko fantazji stajemy się prawdziwymi dziećmi,  które korzystają z możliwości swojego wieku.

 

 

  • Smerfne Hity – „Klakier”.

Każde dziecko zna bajkę Smerfy. Małe, niebieskie istotki chowają się przed czarodziejem Gargamelem i jego kotem, Klakierem w swojej wiosce. Klakier nie jest może najbystrzejszym zwierzakiem, jednak nie sposób go nie lubić. Jest śmieszny. Piosenka opowiada o tym jak na to polowanie na smerfy patrzy właśnie Klakier. Warto posłuchać ze względu na ten zabawny, dziecięcy rap.

  • Smerfne Hity – „Smerfy płyną zwiedzać świat”.

To piosenka stworzona na bazie utworu Captain Jack o tym samym tytule. Dzieci chętnie pokazują przy tym to jak wygląda życie na statku. Tańczą, wygłupiają się i generalnie czują się jak dzieci powinny się czuć, beztrosko. Chętne też śpiewają o wyprawie statkiem na nieznane wody. Każdy maluch może poczuć się przy tej piosence odkrywcą.

Może Ci się również spodoba