Italia w ustach

Odkrywanie kuchni różnych państw potrafi być autentyczną i niezapomniana przygodą. Wpływy kulturowe, klimat, a także obecność określonych produktów determinują wszelkiego rodzaju kuchnie międzynarodowe. W Polsce niezwykle popularna stała się kuchnia włoska, która ze względu na świeżość produktów, prostotę przygotowania, a także smak zjednała sobie serca tak wielu osób. Do najbardziej popularny potraw należy pizza szczecin.

Pierwsza pizzeria

dziecko i pizzaHistoria tej potrawy jest niezwykle interesująca. Już w III wieku przed nasza erą Grecy przygotowywali placki z mąki i wody, które były następnie smarowane sosem pomidorowym i pieczone w kamiennych piecach. Pizza nocna szczecin telefon następnie przechodziła ewolucję, głównie we Włoszech, a konkretniej ujmując w okolicach Neapolu. Za pierwowzór pizzy uważa się potrawę przygotowaną w 1853 roku dla Małgorzaty Sabaudzkiej. Kawałek ciasta posmarowany sosem pomidorowym z mozarellą di buffala nazwano Margherita- na cześć królowej Włoch- Małgorzaty. Wkrótce potrawa ta rozpowszechniła się jeszcze bardziej, głównie w okolicach Neapolu, przechodząc następnie na Sycylię. Przygotowanie prawdziwej pizzy jest niejako swoistą sztuką. Bardzo duże znaczenie w udanym cieście ma mąka, która powinna się charakteryzować określonymi parametrami grubości.

Niezbędne składniki

Oprócz mąki, istotny jest wybór właściwej oliwy, a także odpowiednia technika wyrabiania ciasta, która gwarantuje z jednej strony niezwykłą delikatność, ale i subtelną chrupkość spodu. Smak prawdziwej pizzy jest nie do zamienienia. Z czasem postanowiono rozbudować klasyczny placek i postarać się nieco ubogacić formułę, a także dodatki obecne na wierzchu pizzy. Przykładowo, zaczęto dodawać boczek, szynkę parmeńską oliwki itp. W ten sposób, głównie w USA rozbudowano pizzę do tzw. supreme, niezwykle bogatej w różnej maści dodatki. Pizzeria szczecin pogodno oferuje bardzo dobre dania kuchni włoskiej. Oprócz standardowej pizzy, można spróbować tam innych kultowych dań kuchni włoskiej- focaccia, risotto, czy Carpaccio. Jeśli chcesz odkryć prawdziwy smak Italii, pizzeria szczecin gumieńce to miejsce wprost dla Ciebie. Kuchnia włoska daje kosztującym jej bardzo dużo radości, wzbogaca ich życie pełnią nowych smaków. Warto jest zasmakować prawdziwej pizzy- nie łudźmy się, że sieciówki zaoferują nam dania, chociaż trochę podobne do włoskich pierwowzorów. Pizzeria szczecin kadłubka oferuje najlepszej, jakości dania kuchni włoskie w bardzo korzystnych cenach, przyrządzone ze świetnej jakości dodatków. Nie trzeba się dłużej zastanawiać- już teraz wybierzmy prawdziwy smak kuchni włoskiej.

Może Ci się również spodoba