Smartband i Watchband – co to takiego?

Współczesna elektronika to sprytna bestia – zawsze uda jej się znaleźć drogę do konkretnej linii produktów i zawładnąć nią. Nie inaczej jest tym razem, ponieważ w tym artykule skupimy się na… gumowych opaskach na rękę. Zapewne każdy z nas pamięta takie akcesoria, jako, że były one częścią bardzo popularnej mody. Nawet, jeśli nie nosiliśmy ich sami, z pewnością nosili je koledzy i koleżanki ze szkoły. Czasy się jednak zmieniły i z prostego akcesorium gumowe opaski przerodziły się w praktyczne urządzenia elektroniczne, stanowiące idealne uzupełnienie funkcji smartfonów, z których ucieszy się każdy entuzjasta uprawiania sportu lub regularnych ćwiczeń.

Inteligentna opaska

Smartband, bo tak nazywa się ów wynalazek, jest prostym urządzeniem, które po założeniu i uruchomieniu zbiera dane na temat naszego wysiłku fizycznego danego dnia. Do takich danych zaliczamy wykonane kroki, tętno, spalone kalorie czy też dystans, który łącznie przebyliśmy. Przypomina to nieco smartwatcha, czyli inteligentny zegarek, z drobną różnicą. Na smartbandzie nie zobaczymy bowiem żadnych informacji. Zamiast tego, opaska przesyła dane do naszego smartfona, za pośrednictwem którego jesteśmy w stanie odczytać wszystkie sporządzone wykresy i statystyki. W porównaniu ze smartwatchem, smartband jest zauważalnie tańszy, do tego istnieją również warianty dla pływaków, które są w pełni wooodporne.

 

 

Nieco bardziej zaawansowaną wersją smartbandu jest watchband. Jest to nic innego, jak smartband wyposażony w wyświetlacz. Urządzeniem tym sterujemy za pomocą przycisków lub ekranu dotykowego. Za jego pośrednictwem możemy, podobnie jak w smartwatchu, obsługiwać odtwarzacz muzyczny w naszym smartfonie. Jest też opcja obsługi opaski za pomocą prostych komend głosowych, a także wykorzystania jej jako zestawu głośnomówiącego. Reszta funkcji pozostaje jednak tama sama – w dalszym ciągu jest to przede wszystkim gadżet dla ludzi uprawiających sport, którym zależy na ścisłej kontroli swojego codziennego wysiłku. Jeżeli nie lubimy nosić zegarków na ręku i lepiej czujemy się z silikonowymi opaskami, smartbandy z pewnością wypadną w naszych oczach znacznie ciekawiej od smartwatchy.

Może Ci się również spodoba