Wypowiedzi Putina

Jeszcze jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że świat się niepokoi, ponieważ Putin przez kilka dni nie pokazywał się publicznie. Teraz wszystko się zmieniło, Putin po raz kolejny zorganizował swoje wystąpienia, które jak zwykle mają charakter propagandowy. Wielkim wydarzeniem, jakie miało miejsce w ostatnim czasie w Rosji było świętowanie aneksji Krymu. To pierwsza rocznica tego wydarzenia, które napawa Putina wielka dumą. Niestety dowodzi także słabości Europy względem jego zapędów dominacyjnych. Teraz Putin zapowiada, że nie boi się europejskich sankcji.

Podejście Putina do spraw Europy

rosjaPo raz kolejny Putin zapewnił, że nie obchodzą go sankcje europejskie. Na swoim wystąpieniu w czasie świętowania aneksji Krymu, oświadczył, że Rosja będzie się cały czas umacniać, bez względu na trudności, jakie się pojawiają. Zapewnił też, że takie utrudnienia nie mają żadnego sensu, ponieważ Rosja i tak sobie ze wszystkim poradzi. Propagandowe oświadczenie dopełniła informacja o tym, iż Rosjanie u Ukraińcy to tak naprawdę jeden naród. Putin nadal wierzy, że Ukraina to zrozumie. Jednocześnie prezydent Rosji zapewnił, że Rosja będzie dążyć do przywrócenia poprawnych kontaktów z Ukrainą. Wydaje się jednak, że może się to odbyć jedynie na rosyjskich warunkach.
W najbliższym czasie Rada Europy zdecyduje czy odwołać sankcje wobec Rosji. Wydaje się jednak to mało prawdopodobne ze względu na wciąż toczące się konflikty zbrojne. Na Ukrainie nadal panuje wojna i jest to niezwykle dramatyczna sytuacja. Putin z kolei z każdym swoim wystąpieniem pokazuje, że zawsze jest w stanie osiągnąć to, co zostało zaplanowane, bez względu na akcje, jakie Europa podejmuje. Jednocześnie trzeba przyznać, że zastosowane sankcje są dość łagodne, a prezydent Rosji nic sobie z nich nie robi. Lubiący przemówienia Putin po raz kolejny przemówił do swojego narodu, pokazał, iż Rosja jest silnym państwem, wybielając wszelkie podejmowane działania względem Ukrainy. Wszystko to miało miejsce w czasie obchodów aneksji Krymu, co było zorganizowane z wielką pompą.

Może Ci się również spodoba